Valtskatus Ruukki

Vali materjal:
Vali värvus:
Valtskatus Ruukki
Valtspleki kasulik laius 545 mm
Katusepleki max pikkus 8000 mm
Minimaalne pikkus 900 mm
Valtsi kõrgus 27 mm
Minimaalne kalle


Valtskatus on saadaval Tsingitud, Pural ja Pural matt pinnakattega.
Valtskatus Pural pinnakattega tootel 50 aastane tehniline ja 20 aastane esteetiline garantii periood.
Valtskatus Pural matt pinnakattega tootel 50 aastane tehniline ja 20 aastane esteetiline garantii periood.

Kõik pinnakattega ehk värvitud katuseprofiilid on kaetud eelnevalt ka kaitsva tsingi kihiga vähemalt 275g m2 kohta mis annab hea eelduse katuse pikaealisusele.

Küsi oma katuseplekile pakkumine >>>
Võta ühendust Eesti Katused müügimeeskonnaga >>>

Valtskatus sobib nii miljööväärtuslikesse piirkondadesse kui ka modernsesse arhitektuuri. Ruukki valtskatus on kõige töökindlam katus üldse. Valtskatuset kasutatakse rohkesti laugemate pindade katmisel kas siis katused tervikuna vüi ainult katuse uugid ehk lamedad välja ulatuvad katuseosad (vintskapide katused).

Valtskatus sobib hästi kokku ka teiste katuse profiilidega ja ei riku hoone üldist pilti. On täitsa tavaline kus kiviprofiil katusel on katusest välja ulatuvad katuse osad pinnad on kaetud kindluse mõttes valtsitud katuseplekiga. Kui kõik katuseplekid on samas pinnakattest samast materjalist ning värvitoonist on tulemus superux. Valtskatuse miinuseks saab lugeda suuremat hulka käsitööd katusepleki valtside liitmisel mis mõjutab katusetööde hinda.

Valtskatus on olnud üle 100 aasta üks vastupidavamaid katuselahendusi. Tänu valtskatuse topeltvalts ühendusele on võimalik teostada keeruliste katuste ja laugemate pindade puhul veekindlaid pleki ühendusi. Valtskatuse katuseplekid kinnitatakse aluslaudise külge spetsiaalsete valtskatuse kinnitusklambrite abil. Kinnitusklambrid kinnitatakse roovituse külge katusepleki valtsi ühendus kohtadest ja valtsitakse koos katuseplekiga üheks tervikuks, mis tõttu puuduvad Valtskatusel katuseplekki läbivad kinnituskruvi augud.
Juhendid
Ruukki Valtsprofiili vastavusdeklaratsioon

Ruukki Garantii profileeritud tooted