');

Katusetööd, teostuse ja järjekord.

Katusetööd, katuse ehitus, hooldus – ABC.

Katusetöid alustades on oluline teada, et katuseplekkide mõõdud ja kogused määratakse täpselt pärast aluskatte ja roovituse paigaldamist. Nii on kindel, et plekkide mõõdud on õiged ja sobivad, vältides vale suurusega tellimusi.

Katusetööd, tööde teostuse järjekord:

  1. Eemaldage vana katusekate. Katusetöid alustades eemaldage nii palju vana katust, kui jõuate paigaldada aluskatte. Kontrollimata ajals ka ööks ei tohiks katust ilma aluskatet paigaldamata või kattega katmata jätta.

  2. Eemaldage vana roovitus. Kui vana roovitus on tugev ja heas seisukorras, võib seda säilitada, paigaldades sarikate kohtadesse 50-75 mm prussi, mis kinnitatakse kande konstruktsiooni külge (sarikas, ferm). Pruss tagab piisava tuulutuse aluskatte all.

  3. Paigaldage katuse aluskate. Soovitav on kasutada antikondensaat aluskate, mis ei tohiks olla liiga pingul. Aluskate peaks jääma keskelt lonti umbes 20 mm, et kondensatsioonivee voolaks katuse konstruktsioonist välja aluskatte keskelt mitte sarika juurest.

  4. Paigaldage tuulutusliist. Paigaldage 25x50 mm distantsliist aluskatte peale, et tagada pleki aluse pinna tuulutus. Siledapinnaliste profiilide (Classic ja Valtskatus) puhul kasutage prussi vähemalt 50x50 mm.

  5. Paigaldage uus roovitus. Kasutage roovilauda 32x100 mm mõnel juhul ka 22x100 mm  kuiva puitmaterjali. Oluline on jälgida õige roovituse sammu ja profiili sellele sobivust.

  6. Kinnitage katuseplekk. Katuseplekk peab ulatuma räästast üle 30-45 mm.

  7. Paigaldage lisatarvikud. Paigaldage kõik vajalikud lisatarvikud, nagu tihendid, vihmaveesüsteem ja turvatooteid.

Kui ostate katuse meie esindusest, saadame kaasa paigaldusjuhised ja tagame konsultatsioonid vajadusel. Kui jätate katuse Eesti Katused meistrite hoolde, pakume terviklahendust, alates mõõdistusest kuni valmimiseni. Samuti anname teile materjalide garantii.

Katusepleki hooldus: Kui katuseplekk on määrdunud, on mõistlik see puhastada. Kasutage pehmet harja ja voolavat vett. Pesuvahendite kasutamisel pidage nõu nende müüjaga, et veenduda, kas need on katuseplekile sobivad. Kui plekk on kahjustatud (näiteks kriimustatud), tuleks need koheselt parandada ja katta parandusvärviga.

Puuokste ja lehtede kogunemine katusele tuleb regulaarselt eemaldada. Katuse hoolduse käigus kontrollige ka katusepleki kinnitusi, liistude, vihmaveesüsteemi, katuseliidete, läbiviikude tihendite, turvatooteid ja katuseluukide seisukorda.

Vihmaveesüsteemide paigaldus: Vihmaveesüsteemi paigaldamisel on oluline järgida nõuetekohase kalde ja kõrguse määramist, et vältida katusepleki kahjustusi või süsteemi töötamise probleeme, näiteks lumekogumisse jäämine. Vihmaveerenni liitepunktide tihendamiseks tuleb kasutada mastiksit või vastavaid liitmike komponente.

Lumetõkked ja nende paigaldus: Lumetõkke paigaldus on meie kliimas vajalik turvameede, et vältida lumekoormuse kukkumist. Lumetõke paigaldatakse katusekülgedele ja räästasse, et lumi ei libiseks alla ega kahjustaks vihmaveesüsteemi. Kui katusele on kogunenud suur lume hulk, tagab lumetõke lume kontrollitud eemaldamise.

Katusetooted ja turvameetmed: Katuse turvatarvikud, nagu katuseredeli ja katusesilla paigaldus, aitavad tagada ohutu juurdepääsu katusele hooldustööde tegemiseks. Katuseredeli paigaldamisel tuleb järgida õigeid kinnitusi ja kõrguseid, et need oleksid ohutud ja töökindlad.

Katusetooted, nagu katuseredelid ja katusesillad, pakuvad turvalist liikumist ja kaitsevad katusekonstruktsioone kahjustuste eest.

Katusetooted ja nende töötlemine: Katuseplekkide töötlemisel ja ettevalmistamisel on oluline vältida teravaid töötlusvigade tekke ja kasutada õigeid töötlusseadmeid. Katuseplekkide lõikamiseks sobivad tikksaed, plekikäärid või spetsiaalne lõikur. Erakordselt oluline on vältida abrasiivsete lõikamisvahendite kasutamist, kuna need võivad kahjustada katusepleki kaitsekihti.